امنیت شبکه

وجود امنیت در شبکه یکی از مهم ترین و پایه‌ای‌ترین مواردی است که باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. این خدمات فازهای گوناگونی دارد از جمله فاز امنیت فیزیکی شبکه یا فاز امنیت اجرایی در شبکه .

 آیا می‌دانید یک شبکه امن به چه عواملی بستگی دارد؟ یا رعایت نکردن چه مواردی باعث به وجود آمدن مشکلات امنیتی می‌شود؟ پس همین حالا با ما تماس بگیرید.

امنیت شبکه

امنیت فیزیکی شبکه

امنیت فیزیکی، به معنی حفظ اجزا و تجهیزات شبکه است. برای نگهداری امنیت فیزیکی مواردی از جمله هارد، سرور، روتر و کامپیوترها اولین کاری است که باید برای داشتن یک شبکه امن در نظر گرفت.

امنیت فنی شبکه

امنیت فنی شبکه به  این معنی است که شما با روش‌های فنی امنیت تمام اطلاعات داخل شبکه را اعمال کنید. این حفاظت می‌تواند شامل ارائه به دسترسی باشد که در ادامه در بخش انواع امنیت به بررسی آن می‌پردازیم.

امنیت اجرایی شبکه

امنیت اجرایی شبکه به معنی محدود سازی دسترسی افراد مختلف به شبکه بر اساس رفع نیاز می باشد. اگر شخصی نیازی به فایلی ندارد، نیازی به دسترسی به آن هم نباید داشته باشد.

نقش فایروال در امنیت شبکه

فایروال یکی از سدهایی است که معمولا باعث جلوگیری از ترافیک مخرب شبکه می‌شود.  سد کردن مهم ترین وظیفه آن است. این بخش هم می‌تواند، به صورت نرم افزاری پیاده سازی شود و هم می‌تواند، به صورت سخت افزاری در شبکه وجود داشته باشد.

با استفاده از پروتکل‌ها و قوانینی که معمولا توسط پشتیبانی شبکه کامپیوتری مشخص می‌شود، یک شبکه به خوبی امن می گردد.

نصب آنتی ویروس شبکه

نصب آنتی ویروس یکی از اقداماتی است که مشاوره شبکه همیشه وجود آن را در هر شبکه‌ای لازم و ضروری می‌داند. آنتی ویروس‌های شبکه به درستی می‌توانند در مقابل انواع بد افزارها و ویروس‌ها مقاومت کنند.

در صورتی که از آنتی ویروس مناسبی در شبکه خود استفاده کنید به آسانی می‌توانید تمامی دسترسی‌ها و همینطور فایل‌های خود را به صورت منظم و دقیق زیر نظر بگیرید.

کنترل دسترسی افراد به شبکه

ارائه دسترسی مناسب با هر نقش در شبکه، راه دیگریست که می‌توان به درستی امن بودن را درون یک شبکه مورد بررسی و آنالیز قرار داد. با استفاده از این روش به راحتی می‌توانید جلوی پیشروی هکرها را بگیرید.

با تعیین سطح دسترسی برای هر شخص و عدم ارائه دسترسی به فایل‌ها به تمامی افراد می‌توانید به خوبی از امن بودن فایل‌ها مطلع شوید.

شبکه خصوصی مجازی

استفاده از شبکه خصوصی مجازی یا همان VPN نیز یکی از رایج‌ترین راه‌هایی است که به وسیله آن می‌توان سطح امنیتی مناسبی برای خود فراهم نمود.

نیاز به یک شبکه امن دارید؟

اگر فکر می کنید که به خدمات امن شبکه احتیاج دارید، کارشناسان آتانت آماده پاسخ‌گویی هستند. می‌توانید از طریق شماره‌ تماس‌های زیر با ما در تماس باشید.

در رابطه با امنیت داشتن شبکه همچنان سوال دارید؟

در حال حاضر شرکت‌های مختلف به دنبال نیروی متخصص در زمینه امنیت هستند و روز به روز به شرکت‌های درخواست کننده این تخصص اضافه می‌شود پس می‌توان گفت داشتن علم در این حوزه می‌تواند یک شغل مناسب برای شما ایجاد کند.

 برای دریافت آموزش روشهای مختلفی وجود دارد، در حال حاضر وب سایت‌های مختلفی دوره‌های امنیت را برگزار می‌کنند، همینطور آموزشگاه‌هایی حضوری مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید برای آموزش دور‌ه‌های مختلف به آن‌ها مراجعه کنید.

بعد از مطالعه درباره انواع امنیت شاید به فکر داشتن یک متخصص در شرکت خود باشید و یا شاید بخواهید کار امنیت را به یک شرکت خدمات شبکه بسپارید. هم اکنون شما برای دریافت خدمات امنیتی شبکه دو راه پیش رو دارید، یا استفاده از خدمات شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه و یا جذب نیروی متخصص شبکه.

راهکارهای امنیت شبکه

 همین حالا تنها با چند راهکار امنیتی آسان شبکه آشنا شوید!

امنیت شبکه

ACCESS CONTROL

کنترل دسترسی افراد به قسمت‌های مختلف شبکه

ANTIVIRUS AND ANTIMALWARE SOFTWARE

نصب نرم افزارهای امنیتی مناسب شبکه

APPLICATION SECURITY

حفظ امنیت نرم افزارهای شبکه

DATA LOSS PREVENTION

جلوگیری از، از بین رفتن اطلاعات موجود در سیستم