خدمات IT

خدمات IT

خدمات آی تی یا همان فناوری اطلاعات (Information Technology) به تمام خدماتی که در زمینه برنامه نویسی، نرم افزار، سخت افزار، سیستم‌های اطلاعاتی سازمان، تجارت الکترونیک، کار با شبکه‌های کامپیوتری و مدیریت این موارد ارائه می‌شود، گفته می‌شود. برای افزایش بهره‌وری و سوددهی در جهت توسعه کسب‌وکارها مستلزم وجود دانش فناوری اطلاعات یا خدمات آی تی هستیم.

مشاوره آی تی

یکی از مهم‌‎ترین خدماتی که در حوزه خدمات IT ارائه می‌شود مشاوره آی تی می‌باشد. اگر به ارتقای عملکرد سازمان خود می‌اندیشید، باید بدانید چطور از خدمات آی تی به جهت سوددهی کسب‌ و کارتان استفاده کنید که یک کارشناس و مشاور ای تی راه را برایتان آسان می‌کند.

پشتیبانی آی تی

نیروهای فنی در راس یک گروه پشتیبانی آی تی قرار دارند. مجموعه شما برای بررسی اموری هم چون رفع مشکلات شبکه، تعمیر سیستم‌های اداری، عیب‌یابی و پشتیبانی سرورها و حفاظت خدمات کامپیوتری به یک تیم پشتیبانی خدمات فناوری انفورماتیک احتیاج دارد.

نصب و راه اندازی شبکه

نصب و پیاده سازی خدمات شبکه را می‌توان از دیگر خدمات بسیار مهم آی تی نام برد که از سمت یک شرکت خدمات IT انجام می‌شود. یک شرکت پشتیبانی آی تی تمامی تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای راه‌اندازی شبکه یک سازمان را در اختیار دارد.

نقش شرکت خدمات IT در موفقیت بیزینس

شرکت‌های فعال و سازمان‌ها برای آپدیت کردن سطح ارتباطات در سازمان خود می‌توانند از خدمات آی تی استفاده کنند. اگر مایلید یک نیروی IT را به صورت تمام وقت در سازمان خود استخدام کنید، می‌توانید خدمات انفورماتیک خود را برون سپاری کنید. آتانت، شرکت خدمات IT، تمامی خدمات حوزه آی تی از جمله خدمات شبکه، پشتیبانی شبکه، پیاده‌سازی و امنیت شبکه را با استفاده از تیم‌های مختصص عرضه می‌کند. با بهره‌مندی از خدمات آی تی و گرفتن مشاوره آی تی، همچنین به کارگیری نیرو متخصص هزینه‌های مجموعه‌تان را کنترل و کاهش دهید.

ویژگی‌های شرکت ارائه دهنده خدمات IT

چطور یک شرکت مطمعن و معتبر برای انجام خدمات آی تی مجموعه خود پیدا کنیم؟ ابتدا برای انتخاب شرکت خدمات آی تی قبل از هر چیز لازم است نوع تخصص و گواهینامه‌های مشاورها و پشتیبان‌های آی تی را بررسی کنید. یک شرکت متخصص در زمینه ارائه خدمات انفورماتیک گواهینامه‌های Microsoft، Cisco، CISSP و CompTIA را دارا است. اگر در جستجوی یک شرکت پشتیبانی خدمات آی تی هستید، بهتره شرکتی را انتخاب کنید که پشتیبانی تمام وقت و 24 ساعته داشته باشد! و درآخر برای اطمینان به شرکت خدمات و مشاوره آی تی نظرات سایر مشتریان این شرکت را هم جویا شوید.

انواع واحدهای مدیریتی خدمات آی تی

 توضیح درباره وظایف یک کارشناس آی‌تی بسته به نوع نیاز مجموعه‌ها  و بخش‌های مختلف آی تی تفاوت دارد. نصب و راه‌اندازی شبکه، اجرای خدمات پسیو و اکتیو شبکه، پشتیبانی و برقراری امنیت شبکه را می‌توان جزو اصلی‌ترین وظایف کارشناسان حوزه آی تی نام برد. برای بهره‌مندی اصولی از خدمات آی تی، باید متخصصی مطابق با نیازهای سازمان یا مجموعه خود استخدام کنید. واحدهای خدمات آی تی خود به چندین دسته تقسیم می‌شوند که عبارتنداز: واحد تحقیق و توسعه، واحد خدمات و پشتیبانی، واحد توسعه شبکه و زیرساخت، واحد آموزش و واحد مدیریت سایت‌ها.

تنظیم قرارداد خدمات فناوری اطلاعات IT

مجموعه‌هایی که خواستار بهره بردن از خدمات در بخش آی تی هستند باید با یک شرکت خدمات IT قراردادی به جهت پیشروی اهداف سازمان خود ترتیب دهند. آز آن جا که بخش فناوری اطلاعات بخش خیلی بزرگ و گسترده‌ای است، در محتوای قرارداد خدمات آی تی باید نوع خدمات مورد نیاز مجموعه به طور مشخص ذکر شود. در یک قرارداد خدمات آی تی وظایف کارشناس آی تی، روش همکاری با کارفرما، برنامه زمانی حضور کارشناس IT به سازمان، تعرفه هزینه خدمات آی تی و… با قید جزئیات ذکر می‌شود. آتانت برای جلوگیری از وقوع هرنوع اختلاف یا ابهام در حین پروژه، تمامی بندها و تبصره‌ها را در قرار داد قید می‌کند تا متقاضی خدمات آی تی در جریان ریز جزئیات خدماتی که قرار هست دریافت کند باشد.

نیاز به مشاوره آی تی دارید؟

 اگر فکر می‌کنید به خدمات آی تی نیاز دارید یا تمایل به گرفتن مشاوره در این زمینه هستید می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در وب‌سایت با کارشناسان آی تی تیم آتانت تماس بگیرید. ما آماده پاسخگویی به سوالات شما ۲۴ ساعته هستیم.

در رابطه باخدمات آی تی همچنان سوال دارید؟

 اعلام تعرفه خدمات آی تی به دلیل گستردگی زیاد خدمات در حوزه فناوری اطلاعات، تقریبا امکان پذیر نیست. اول باید نیازهای شرکت یا مجموعه خود را به یک مشاور آی تی بگویید تا بسته به نوع خدماتی که نیازهای مجموعه‌تان را برطرف می‌کنند، تعرفه خدمات IT برایتان برآورد شود.

اگر به مشاور و خدمات آی تی احتیاج داشته باشید، مشاور آی تی باید به همه اطلاعات و پرونده‌های سازمان دسترسی داشته باشد. متخصص یا شرکت ارائه دهنده خدمات آی تی باید از محرمانه ماندن این اطلاعات را ضمانت کند در غیر این صورت از بستن قرارداد با این شرکت خدمات اجتناب کنید.

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات آی تی و مشاوران فعال در این حوزه را می‌توان پلی برای برقراری ارتباط میان تیم فنی و کارکنان یک سازمان دانست. سازمان شما با همراهی یک مشاور آی تی در کنار خود، استراتژی قدرتمندتری برای موفقیت در بیزینس خواهد داشت. تدوین برنامه کاری طبق منابع در دسترس، منابع مورد نیاز و برآورد زمانی را می‌توان مهم‌ترین وظیفه یک مشاور آی تی دانست.

مهم‌ترین خدمات فناوری اطلاعات

خدمات کامپیوتر

نصب زیرساخت شبکه و مدیریت آن

نصب تجهیزات سخت افزاری

نصب نرم افزارهای مورد نیاز شرکت

ایجاد امنیت سایبری